המרחק בינינו לבין יהדות ארה”ב הולך וגדל והערבות ההדדית הולכת ונחלשת

אנו באידיא רואות במדינת ישראל מרכז לקהילות היהודיות בעולם ובכל אחת מאיתנו אחראית לשמירת הקשר והדיאלוג בינינו לבין אחינו בתפוצות. אידיא פועלת מהיום הראשון להקמתה לקיום שיח-בונה-שותפות עם הקהילות היהודיות בארה"ב והמשך המחויבות לעתידנו משותף.

פחות יהודים בישראל ובארה"ב רואים אלו באלו "משפחה"
בסקר שנערך על ידי מכון גאוקרטוגרפיה בישראל ומכון SSRS ביוני 2018, בקרב 1000 יהודים בישראל ו1000 יהודים בארה"ב, ניתן לראות כי ישנן אי-הסכמות רחבות בין יהודים ישראלים ויהודים אמריקאים בנושאים וערכים המהותיים לעתידנו המשותף: יחסי דת ומדינה, היחס לטראמפ, הזרמים ביהדות ומתוה הכותל ופתרון שתי המדינות. נתון בולט במיוחד הוא בתשובה לשאלה "האם את/ה רואה ביהודי ארה"ב/ישראל "אחים": רק 12% מיהודי ארה"ב ו- 28% מיהודי ישראל ענו לשאלה זו בחיוב.
creator
creator
אנו חייבים לשתף את הקהילות בארה"ב בשיח הייעוד המשותף שלנו
"ההשלכה של הציונות היא שהמרכז של העם היהודי כיום הוא בישראל... יש לנו מאבק קיומי לשמר את הקהילה היהודית אמריקנית, ואנחנו חייבים את ישראל במאמץ הזה: פילוסופית, תיאולוגית ואידיאולוגית". רבי עמיאל הירש, הרב הבכיר של בית הכנסת החופשי על שם סטיבן וייז באפר־ווסט סייד שבמנהטן. לקריאה
אנו שותפים לגורל ולא מוותרים אלו על אלו
אידיא יצרה קשר עמוק עם קהילות בניו יורק בהן חברות אלפי משפחות. הסדנאות של אידיא, כאן בישראל, ובארה"ב, על מגוון הקהילות המיוצגות בשתי המדינות שלנו, מייצרות שיח על מה שחשוב, גם אם טעון ומסובך; ללא הציניות הפוליטית, ובניגוד לשיח המכליל והשטחי המתנהל בתקשורת וברשתות החברתיות.
creator
creator
קבוצת אידיא בניו יורק
יחד עם הקהילות השותפות שלנו בניו יורק, אנו מקימות קבוצת אידיא בניו יורק, המורכבת מישראלים, יהודים מקומיים, ונציגות קבוצות אידיא ישראל. הקבוצה תקיים מפגשים חודשיים ברשת וארבעה מפגשי פנים אל פנים בהנחיה משולבת בישראל ובניו יורק.
bg

זו הזדמנות של ממש להכיר את הקהילה היהודית בארה"ב ולבנות אמון והסכמות

חברות אידיא המעונינות להיפגש עם חברי קהילות בניו יורק או להשתתף בסדנאות משותפות צרו קשר