חברות אידיא מספרות על המסע המשותף

חברות בקבוצה של אידיא היא תהליך מתמשך. נדרש אומץ לצאת מאזור הנוחות שלנו, לפגוש משהי מקהילה אחרת ולהתמודד עם השאלות והכאב הכרוך בחיפוש התשובות. אבל, האהבה ואמון שנוצרים בקבוצה פותחים לנו פתח לחיים משותפים ולתקוה. אין רגע משעמם, התכנים והשיח המונחה מעשירים ומרגשים. אנחנו חוות התפתחות והרחבה של מבטנו, פגישה מרעננת עם העולם המוכר.
חברת מספרות על מסען באידיא
פנינה, קרני שומרון
"אידיא זה המקום בו למדתי שהאמונה שלי יכולה לגרום עוול לאחר ולשונה. הברור הפך לספק שיש לדון בו, גם אם לא תהיה קלה דרכנו"
שרה , קדומים, שומרון
"מי מאיתנו אמיץ דיו לבוא בשער הדיאלוג? לסכן את הווייתו ואת עולמו היציב והמוכר ולוותר על שכרון תחושת האמת? לאמירה שתטלטל את עולמו? (ד"ר שמעון אזולאי) זו אידיא בשבילי. כשזה מתרחש-נפתחים הלבבות"
אילה, בני ציון
"באידיא לדבר פתוח על מחלוקות ועל מה שכואב ומכעיס. אפשר לא להסכים ועדיין, להרגיש שייכות ושותפות ואפילו אהבה…"
עדי, בנימינה -גבעת עדה
"נשים מחזיקות בתבונה מיוחדת של קשב ודיאלוג. המפגש סביב טקסט מאפשר לא ליפול לבורות הידועים והצפויים אלא לעבור לידם, להתבונן בהם ולנסות להבין אותם אחרת"
רינה, קרני שומרון
"ההקשבה שלי נעשתה איכותית יותר. פחת הרצון "לנצח" את הצד השני ויכולתי לראות מאחורי המילים והדעות את החברה האהובה והמוערכת- ולדעת שדבריה באים ממקום אמיתי,חרד, וכואב שלה"
גלי, שדה ורבורג
"היציאה מגבולות המוכר והדומה אל מה שנתפס בעיני כאחר וזר. והכרה, תוך כדי תהליך, שאלו גבולות לכאורה, אשר מומסים ע"י כבוד ואהבה הדדית, ליצירת אמפתיה והזדהות״
פזית,בנימינה-גבעת עדה
"הזדמנות יחודית לשיח משמעותי בנושאים קונפליקטואלים בתוך אחווה נשית תוך פתיחות סובלנות קבלה וחמלה"
בטי קדומים, שומרון
"התחלנו מהפחד שמדרון חלקלק יוביל לאובדן זהות. וכשלמדנו להקשיב, הבנתי ששיח מכבד יוצר סך הפכים הבונה בנין גבוה ושלם ותקוה לעתיד משותף"
ליאורה, רמת השרון
טקסט: "אפשר אחרת! אפשר להקשיב ולהשמיע - ללא אלימות, תוך הכרה במשותף ובמפריד. ניתן לחדד את המחלוקות בד בבד עם הכרות מעמיקה של השונה והאחר"
רחלי, טל מנשה, שומרון
אידיא בשבילי היכולת להשמיע ולדעת שמקשיבים לי, ולהקשיב והדובר יודע שאני מקשיבה.